Pasowanie na czytelnika 2014

pasowanie na czytelnikaDnia 14 lutego 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Najmłodsi uczniowie szkoły poznali już wszystkie litery i dzielnie zgłębiają trudną sztukę czytania. Przyszedł więc czas na rozpoczęcie wspaniałej przygody z książką, którą zainicjowało pasowanie na czytelnika.

Pierwszoklasiści wraz ze swoimi wychowawcami obejrzeli bajkową inscenizację przygotowaną przez uczniów klasy II b gimnazjum.

Przedstawienie bardzo się podobało, a zgromadzona publiczność nagrodziła młodych aktorów długimi brawami. Następnie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, w którym zobowiązali się do szanowania książek i zostali pasowani przez „Króla Czytelnika” i „Królową Książek” na czytelników biblioteki. Na pamiątkę swojej pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej uczniowie otrzymali zakładkę do książki oraz legitymację czytelnika, na której złożyli własnoręczny podpis. Czarownica obdarowała dzieci cukierkami. Pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami korzystania z księgozbioru i sposobem wypożyczania książek, aby na koniec tego uroczystego spotkania wypożyczyć swoją pierwszą książeczkę w bibliotece szkolnej.