Zegarowe warsztaty

Dnia 4 listopada nasza klasa ozdabiała zegary. Dostaliśmy drewnianą tarczę i ozdabialiśmy ją według własnych pomysłów. Na początku wklepywaliśmy gąbką farbę w tarczę i ją suszyliśmy. Później przyklejaliśmy wzory z serwetek. Było to trudne zadanie, ponieważ najpierw trzeba było wyciąć wzór z serwetki a później oddzielić od niej białe warstwy. Na koniec został zamontowany mechanizm i wskazówki zegara. Te warsztaty bardzo mi się podobały.

 

Dominika Będkowska kl IIIa

Read More

Wizyta Pani od biologii

24 października odwiedziła nas Pani Katarzyna Nowak, która uczy biologii w naszej szkole. Pani Kasia mówiła o różnych komórkach. Pokazała nam, jak używać mikroskopu i co jest potrzebne, aby coś przez niego obejrzeć. Każdy z nas mógł obejrzeć pod mikroskopem komórkę ziemniaka. Bardzo podobała mi się ta lekcja, ponieważ była ciekawa i dużo nas nauczyła. Może kiedyś kupię sobie mikroskop.

Jakub Jamróz kl. III a

Read More

Wyjazd do Teatru Żelaznego w Katowicach

We wtorek 22 października 2019 r., razem z klasą III b, pojechaliśmy do Teatru Żelaznego w Katowicach na przedstawienie pt. ,,Pinokio”. Przedstawienie opisuje przygody chłopca z drewna o imieniu Pinokio, który został wystrugany przez stolarza Gepetto i ożywiony przez wróżkę. Uważam, że spektakl był fajny i bardzo mi się podobał. Chętnie wrócę do tego teatru na kolejny spektakl.

 

Daniel Piętka kl. III a

Read More

Bijemy rekord w udzielaniu pierwszej pomocy

Klasa III a brała udział w biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Wszyscy chętnie przystąpiliśmy do akcji. Dzięki temu przypomnieliśmy sobie jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Anna Adamczyk kl. III a

 

Read More

Sadzimy las

Wczoraj z moją klasą IIIa sadziliśmy drzewa. Każdy z nas przyniósł szyszkę lub żołędzie i doniczki z ziemią. Wyszliśmy na dwór, bo była bardzo ładna pogoda i świeciło słońce. Wsadziliśmy szyszki do doniczek i teraz czekamy, aż pojawią się pierwsze pędy. Jak zwykle pani Aneta robi nam zdjęcia, więc będziemy się z Wami dzielić naszymi spostrzeżeniami.

                                                                                                                              Nicola Krawczyk IIIa

Read More

Uczniowie klasy III b z wizytą w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu

Wczesnym rankiem 15 lutego 2018 roku uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego wraz z opiekunami wyruszyli do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Siewierzu. Tego dnia  dzieci wzięły ze sobą maskotki oraz różne gadżety z wizerunkami kotów, ponieważ celem spotkania w bibliotece był udział w zajęciach zorganizowanych w związku ze Światowym Dniem Kota. Pani Jolanta Jakubczyk przygotowała dla dzieci wiele ciekawostek na temat tych zwierząt. Uczniowie słuchali wierszy, rozwiązywali krzyżówkę, ćwiczyli czytanie ze zrozumieniem oraz wykonywali kota z papieru.

Spotkanie uświadomiło dzieciom, że koty nie tylko mruczą i śpią, ale też pozostawiły swoje ślady w literaturze i języku.

Serdecznie dziękujemy Pani Joli Jakubczyk za zaprosz...

Read More

UCZYMY SIĘ DBAĆ O ZĘBY

W ostatnim tygodniu klasa II b przypominała sobie jak dbać o ciało? Wiemy, że należy ćwiczyć, pamiętać o codziennej kąpieli ale co z naszymi zębami? Na to właśnie pytanie odpowiedział nam pan doktor Grzegorz Przybyła, który jest nie tylko stomatologiem ale i tatą jednego z naszych klasowych przyjaciół. Pan doktor w bardzo obrazowy sposób wyjaśnił całej klasie skąd bierze się próchnica i w jaki sposób rozwija się w naszej jamie ustnej. Przypomniał czym żywią się bakterie i jak się rozmnażają w naszej buzi. Powtarzał nam jak ważna jest profilaktyka oraz codzienna higiena jamy ustnej. Pan Grzegorz podpowiedział nam w jaki sposób powinniśmy szczotkować zęby. Pokazał nam również wiele dodatkowych produktów, które wpływają korzystnie na nasze zęby...

Read More

Wycieczka do Czarodziejskiej Zagrody w Kuźnicy Starej

Znakomicie spędziliśmy czas lepiąc z gliny wybrane przez siebie przedmioty, czerpiąc papier z rozdrobnionej ligniny oraz tworząc świece z parafiny. Po zajęciach artystycznych na podwórku wspólnie wesoło bawiliśmy się oraz zjedliśmy ze smakiem upieczone kiełbaski.

 

 

Read More

WYCIECZKA PEŁNA WRAŻEŃ

W dniu 09.03.2018r. uczniowie klasy II „b” i II „a” wybrali się do Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu. Nasza przygoda jak zawsze zaczęła się pod Szkołą Podstawową nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu, gdzie z niecierpliwością wyczekiwaliśmy na godzinę 8.00. Podczas podróży autobusem cała klasa zastanawiała się co będzie na nas czekać na miejscu i czy aby kopalnia nie okaże się zbyt straszna i ciemna. Po przybyciu na miejsce Pan przewodnik podzielił nas na trzy grupy, każda oddział dostał inny kolor kasków oraz latarki, które okazały się bardzo przydatne w czasie naszej podróży. Na samym początku pan przewodnik przybliżył nam określenia jakie używa się w kopalni i wcale nie były one dla nas takie oczywiste...

Read More

Podziemna wyprawa uczniów klas IIIb i IIIc

W mroźny, piątkowy poranek w dniu 2 marca bieżącego roku uczniowie klas III b i III c Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do najstarszej kopalni węgla kamiennego w Zabrzu. W Kopalni Guido 3- Sztolni Królowej Luizy dzieci przekonały się na własne oczy, jak wygląda praca górników pod ziemią. Miały możliwość dotknięcia węgla i wejścia do miejsc, skąd był wydobywany. W czasie wędrówki po ciasnych i niskich szlakach spotkały Strażnika, który opowiedział im górnicze legendy. Mali odkrywcy z uwagą słuchali jego opowiadań, a w nagrodę dostali "bombony"- cukierki. Pokaz maszyn górniczych wywołał wielkie zainteresowanie szczególnie wśród chłopców...

Read More