Zegarowe warsztaty

Dnia 4 listopada nasza klasa ozdabiała zegary. Dostaliśmy drewnianą tarczę i ozdabialiśmy ją według własnych pomysłów. Na początku wklepywaliśmy gąbką farbę w tarczę i ją suszyliśmy. Później przyklejaliśmy wzory z serwetek. Było to trudne zadanie, ponieważ najpierw trzeba było wyciąć wzór z serwetki a później oddzielić od niej białe warstwy. Na koniec został zamontowany mechanizm i wskazówki zegara. Te warsztaty bardzo mi się podobały.

 

Dominika Będkowska kl IIIa

Read More

Wizyta Pani od biologii

24 października odwiedziła nas Pani Katarzyna Nowak, która uczy biologii w naszej szkole. Pani Kasia mówiła o różnych komórkach. Pokazała nam, jak używać mikroskopu i co jest potrzebne, aby coś przez niego obejrzeć. Każdy z nas mógł obejrzeć pod mikroskopem komórkę ziemniaka. Bardzo podobała mi się ta lekcja, ponieważ była ciekawa i dużo nas nauczyła. Może kiedyś kupię sobie mikroskop.

Jakub Jamróz kl. III a

Read More

Wyjazd do Teatru Żelaznego w Katowicach

We wtorek 22 października 2019 r., razem z klasą III b, pojechaliśmy do Teatru Żelaznego w Katowicach na przedstawienie pt. ,,Pinokio”. Przedstawienie opisuje przygody chłopca z drewna o imieniu Pinokio, który został wystrugany przez stolarza Gepetto i ożywiony przez wróżkę. Uważam, że spektakl był fajny i bardzo mi się podobał. Chętnie wrócę do tego teatru na kolejny spektakl.

 

Daniel Piętka kl. III a

Read More

Bijemy rekord w udzielaniu pierwszej pomocy

Klasa III a brała udział w biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Wszyscy chętnie przystąpiliśmy do akcji. Dzięki temu przypomnieliśmy sobie jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Anna Adamczyk kl. III a

 

Read More

Sadzimy las

Wczoraj z moją klasą IIIa sadziliśmy drzewa. Każdy z nas przyniósł szyszkę lub żołędzie i doniczki z ziemią. Wyszliśmy na dwór, bo była bardzo ładna pogoda i świeciło słońce. Wsadziliśmy szyszki do doniczek i teraz czekamy, aż pojawią się pierwsze pędy. Jak zwykle pani Aneta robi nam zdjęcia, więc będziemy się z Wami dzielić naszymi spostrzeżeniami.

                                                                                                                              Nicola Krawczyk IIIa

Read More