Zajęcia sportowe dla rodziców i dzieci

10 grudnia 2015 roku uczniowie i rodzice klasy IId wzięli udział w zajęciach sportowych, zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Będzinie. Zajęcia sportowe realizowane są na podstawie programów Powiatu Będzińskiego: „Powiatowy program na rzecz rodzin w Powiecie Będzińskim na lata 2014 – 2017” oraz „As – Aktywny Senior. Powiatowy program dla Seniorów na lata 2014 – 2018”

 

Jednym z zadań organizowanych spotkań jest poprawa stanu zdrowia poprzez promowanie i wspieranie zdrowego stylu życia, a także rozwijanie  społecznej świadomości i umiejętności podejmowania działań na rzecz poprawy zdrowia i kształtowanie właściwych postaw zachowań wobec zagrożeń i chorób cywilizacyjnych. Ważnym elementem jest także wsparcie przy tworzeniu przez środowiska lokalne wolontariatów międzypokoleniowych bądź nawiązanie bliższej współpracy z już istniejącymi

 

Zajęcia poprowadził instruktor sportów walki i rekreacji ruchowej Pan Krzysztof Wiśniewski z Klubu Sportowego Mistral. W trakcie zajęć wykorzystano elementy i techniki taekwondo i kickboxing.

 

Opinie i wrażenia rodziców

Zajęcia sportowe jakie odbyliśmy z naszymi dziećmi były dobrą formą zabawy i aktywizacji ruchowej nie tylko dla dzieci ale i dla rodziców. Dużym plusem zajęć był interesujący instruktor. Zajęcia uważam za bardzo udane i chętnie powtórzyłabym coś takiego. Wiem, że wielu rodziców myśli podobnie.

Mama Asi

 

Zajęcia sportowe okazały się  fajnym przedsięwzięciem. Co prawda czułam tremę, nie wiedziałam czego się spodziewać ale juz po pierwszych ćwiczeniach rozluźniłam się a nawet zrelaksowałam;-) Wspólne chwile z dziećmi bezcenne! Dużo radości, beztroskiej zabawy i rywalizacji z ” przymrużeniem oka”;-) Oby częściej:-).

Mama Ali

 

Zajęcia prowadzone w sposób zabawowy,  oryginalne  ćwiczenia, mnóstwo śmiechu i na koniec zmęczenie –  to było wspaniałe przeżycie.  Po raz kolejny mogliśmy uświadomić sobie, jak nasze pociechy potrzebują  wspólnie z nami spędzać aktywnie czas.  Stworzono nam, poprzez udział w tych zajęciach, możliwość lepszego  poznania  się z rodzicami. Chętnie uczestniczyłabym w takich zajęciach z dziećmi regularnie.

Mama Kuby

 

Ponieważ nasza rodzina dużo czasu spędza na wspólnych ćwiczeniach zajęcia były kontynuacją tego co robimy na co dzień. Na pewno odwiedziny w szkole i wspólne spędzenie czasu na „terenie dzieci” świetnie buduje więzi między dzieckiem a rodzicem, co jest dla mnie szczególnie ważne. Spędzenie czasu w ten sposób może być dla wielu osób motywacją do rozpoczęcia aktywności fizycznej w przyszłości. Gdyby powstała inicjatywa spotkań sportowych dla dzieci i rodziców np. w weekendy na terenie szkoły chętnie bym ją wsparł. Szkoła w Siewierzu posiada świetny sztab nauczycieli wychowania fizycznego, którzy swoim codziennym życiem (starty w biegach, triathlony, sporty walki) dają świetny przykład swoim wychowankom. Zdrowe, sprawne ciało pomaga nam w przezwyciężaniu codziennych problemów, również tych natury psychicznej. Dziękuję za zaproszenie na zajęcia 🙂

Tata Filipa

 

Zajęcia wzbudziły zainteresowanie nie tylko samych uczestników, ale także osób postronnych. Było to bardzo ciekawe, miłe i rozwojowe doświadczenie. Z jednej strony mogliśmy ćwiczyć z własnymi dziećmi, pokazując im, jak sport i ruch są ważne w życiu każdego z nas, z drugiej strony, mogliśmy pokazać ile przynosi to radości i śmiechu. Mali uczniowie byli zachwyceni, a rodzice spędzili czas ze swoimi pociechami, jednocześnie integrując się z pozostałymi uczestnikami. Uważam, że takie projekty powinny częściej odbywać się w naszej szkole, ponieważ przynoszą wiele korzyści zarówno dzieciom jak i ich rodzicom.

Mama Kamila

DSCN0760 DSCN0761 DSCN0762 DSCN0764 DSCN0765 DSCN0766 DSCN0768 DSCN0769 DSCN0770 DSCN0763 DSCN0767 DSCN0771