Wizyta uczniów w Parku Świętego Mikołaja w Zatorze klas II b i II c

dsc_0050Dzieci kochają świętego Mikołaja, uwielbiają otrzymywać prezenty. To dzięki niemu spełniają się ich najskrytsze marzenia. 6 grudnia Mikołaj odwiedza swoich milusińskich.

W tym roku uczniowie klas II b oraz II c Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Siewierzu sami postanowili odwiedzić Świętego Mikołaja. Wspólnie z opiekunami dzieci wybrały się na niezwykłą wycieczkę do Parku Mikołaja w Zatorze. Mimo długiej podróży uczniowie nie byli zmęczeni, bowiem czekało ich mnóstwo wrażeń.

Najpierw obejrzeli film w kinie 360 3D. Następnie  udali się do domu, w którym spotkali najprawdziwszego Świętego Mikołaja. Po fascynującej wizycie ruszyli na warsztaty plastyczne, podczas których zdobili skarpetę. Później dzieci podziwiały bajkowe postaci oraz wędrowały bajkową ścieżką. Niezwykłym dla nich doświadczeniem było założenie łyżew i jazda na płycie syntetycznej. Dzieci skorzystały też z Mini Pociągu, Małego Diabelskiego Młynu oraz zjeżdżały na nietypowych saneczkach. Fascynującym przeżyciem dla drugoklasistów było podziwianie parku przy zapadającym zmroku. Blask kolorowych dekoracji oraz prószący śnieg wprowadził wszystkich w magiczny nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Pobyt w Parku Mikołaja obfitował w moc wrażeń. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni
i szczęśliwi. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał na pamiątkę zdjęcie z Mikołajem, Certyfikat wizyty u Świętego Mikołaja oraz własnoręcznie zdobioną skarpetę.

Urszula Masłyka

 

dsc_0031 dsc_0039
dsc_0703
dsc_0998 dsc_0846 dsc_0879 dsc_0888 dsc_0919