Wizyta dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących w Katowicach

Pewnego dnia pani Ula powiedziała, że przyjadą do nas z Katowic dzieci z niedosłuchem. Cała klasa nie mogła się doczekać ich przyjazdu. Byliśmy też ciekawi, czy uda nam się porozumieć w języku migowym, którego uczymy się już drugi rok.
Kiedy wreszcie przyjechali, najpierw bawiliśmy się w sali nr 3, a potem nasi goście poszli na poczęstunek. Następnie udaliśmy się na zamek, gdzie czekał na nas rycerz. Przymierzaliśmy elementy rycerskiego stroju. Na koniec odbył się pojedynek, w którym trzeba było pokonać rycerza. Zwyciężyły dzieci. Potem panie wymyśliły różne zabawy: przeciąganie liny, skakanie w worku, zabawy z chustą. Bawiliśmy się również na placu zabaw. Na pożegnanie podarowaliśmy naszym gościom prezenty.
Moim zdaniem dzień był wyjątkowo udany i spędziliśmy go bardzo przyjemnie.
Amelia Sularz
17 września 2014 roku przyjechały do nas dzieci z Katowic. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Siewierzu. Dzieci zwiedziły naszą szkołę, a następnie wszyscy udali się na zamek w Siewierzu. Atrakcją spotkania były różne konkursy np. przeciąganie liny, skakanie w workach i walki rycerskie. Odwiedziliśmy plac zabaw, na którym wszyscy bawiliśmy się.
Było to bardzo interesujące i pouczające spotkanie dla całej naszej klasy IIIc.
Wiktoria Paszta
Do naszej szkoły przyjechały dzieci z niedosłuchem. Poszliśmy na zamek i słuchaliśmy rycerzy, którzy opowiadali o walkach rycerskich. Potem poszliśmy na bieżnię i urządziliśmy wyścigi na placu zabaw. Dzieci z Katowic dostały od nas prezenty: bransoletki i smycze.
Bardzo podobała mi się ta wyprawa i dzieci z niedosłuchem były również zadowolone.
Kacper Kazibut