Warsztaty w Osikowej Dolinie

30 listopada 2015r. uczniowie klas I b i II a i II c pod opieką swoich wychowawczyń oraz pań pracujących w świetlicy szkolnej udali się do Koziegłów, gdzie znajduje się „Osikowa Dolina”. Słynie ona z tworzenia różnorodnych przedmiotów z osikowego drewna. Uczniowie mieli okazję własnoręcznie wykonać jeże oraz koszyczki, rozwijając przy tym zdolności manualne oraz kreatywność. Warsztaty te były dla wszystkich uczestników wspaniałą zabawą.

DSCF2047 DSCF2039 DSCF2043 DSCF2045


DSCF2014
DSCF2019DSCF2028 DSCF2035 DSCF2038

Read More

Dzień Rodziców

24 czerwca w klasie III a obchodzono Dzień Rodziców. Do tego dnia uczniowie przygotowywali się bardzo starannie. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście. Część oficjalna odbyła się w sali gimnastycznej. Dzieci rozpoczęły występ tańcząc „Polkę-Fasolkę”, następnie przedstawiły humorystyczną scenkę z codziennego życia, śpiewały piosenki i recytowały wiersze. W piosence pt. ,,Familijny blues” zaprezentowali się: Kamila Nowak, Natalia Olkuska, i Jakub Kubisa. Wiktoria Chałada zagrała na keyboardzie utwory: „Oh When the Saints”, „Rozmowa bluesujących rąk” oraz „Pościg plemienia Siuksów”. Występ zakończyły solistki- Amelia Machura i Amelia Wyszyńska, które zaśpiewały piosenkę „To dzięki wam”...

Read More

Spektakl „Podróże z Efesiem”

Po śniadaniu poszliśmy na spektakl do Domu Kultury. Bajka opowiadała o Unii Europejskiej i o dziewczynce, która uważała, że ma wielkie problemy, a tak naprawdę były one mało znaczące w obliczu problemów innych. Kiedy bohaterka to zrozumiała, zaczęła razem ze swoim kolegą pomagać innym ludziom. Podróżowali za pomocą magicznych gwiazdek. Zwiedzali: Węgry, Włochy i Słowację. Przedstawienie bardzo mi się podobało i zachęcam do jego obejrzenia. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś pójdziemy razem z klasą do Domu Kultury na podobny spektakl.
Amelia Sularz

 

DSCN2053DSCN2042DSCN2050DSCN2046

 

Read More

Zdrowa pogadanka

    12 czerwca 2014r uczniowie klasy III c uczestniczyli w pogadance  na temat wartości odżywczych  w owocach i warzywach, prowadzonej przez  p. Lidię Latos.

Najpierw uczniowie wysłuchali informacji o korzyściach płynących ze spożywania owoców i warzyw a później sprawdzili swoją wiedzę odgadując zagadki i rozwiązując rebusy.

 

 

 

IMG_7447

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_7445

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_7444

Read More

Występy kuczniów klasy II c

Uczniowie klasy II c są bardzo aktywni. Chętnie prezentują swoje umiejętności na różnych uroczystościach. Wzięli udział w wstępach artystycznych z okazji Świąt Wielkanocnych. Podczas VI Konferencji Ekologicznej zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Dzieci wzięły też udział w Żakinadzie i w artystycznych występach z okazji 52. Dni Ziemi Siewierskiej, na których zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, muzyczne oraz język migowy.

DSCN1760maj 2014 057maj 2014 055(1)maj 2014 053DSCN1780DSCN1777DSCN1774DSCN1768CAM00795CAM00792DSCN1761

Read More

Występy klasy I b

Uczniowie klasy Ib mieli okazję zaprezentować się w tańcach regionalnych w czasie VI Konferencji Ekologicznej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Siewierzu oraz na Dniach Siewierza.

IMGP3014  IMG_6841  IMG_6814   IMG_6819IMGP3009 IMGP2997IMG_6875  IMG_6856

Read More

DZIEŃ MAMY I TATY W KLASIE Ib

IMGP3056Dzień mamy i taty co roku szczególnie przeżywają dzieci. W tajemnicy przed Rodzicami przygotowują w szkole prezenty, uczą się wierszy oraz piosenek.
W klasie Ib ten szczególny a zarazem wyjątkowy dzień przeżywaliśmy w dniu 30.05.2014r. Uczniowie pod opieką wychowawcy Pani Karoliny Urbańczyk oraz wychowawcy świetlicy Pani Kazimiery Banaś przedstawili krótki występ artystyczny. W tym roku prezenty zostały wykonane przez dzieci w czasie wycieczki do Osikowej Doliny.
Na rodziców czekała również niespodzianka- gry i zabawy integracyjne. Na zakończenie nie zabrakło również poczęstunku dla wszystkich.

Karolina Urbańczyk

 

Read More

Wycieczka uczniów klasy I a na pasażerskie lotnisko w Pyrzowicach – 9 czerwca 2014 roku

Międzynarodowy Port Lotniczy GTL Katowice Pyrzowice jest czwartym największym portem w Polsce pod względem liczby operacji lotniczych. Położony jest około 30 km na północ od Katowic, na pograniczu powiatu tarnogórskiego i będzińskiego. Port w Pyrzowicach powstał w 1940 roku jako lotnisko wojskowe dla niemieckiej Luftwaffe. Po okresie stagnacji, w 1991 r. powstało Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (GTL), które rozpoczęło prace nad rozbudową obiektu.
Dzisiaj lotnisko w Pyrzowicach jest jednym z kluczowych elementów infrastruktury komunikacyjnej regionu, obsługując mieszkańców Śląska oraz ościennych województw. Port posiada dwa terminale pasażerskie (Terminal A oraz Terminal B) oraz terminal cargo...

Read More

Z życia klasy I a

Uczniowie klasy I a brali udział w występach artystycznych z okazji Świąt Wielkanocnych.

Nasi uczniowie przygotowali występ dla rodziców pt. ,,Witajcie w naszej bajce”.
Recytowali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz śpiewali piosenki z Akademii Pana Kleksa. Rodzice nagrodzili młodych aktorów oklaskami.

Uczniowie klasy I a są laureatami licznych konkursów organizowanych nie tylko na terenie szkoły, ale także gminy i poza nią.
Julia Lepiarz – zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Ekologicznym w kategorii plakat pod hasłem ,, W Gminie Siewierz dorośli i dzieci segregują śmieci”.

W nagrodę Julka otrzymała ,,Encyklopedię dla dzieci”. Gratulujemy sukcesu.

Również Kamil Zagził – uczeń naszej klasy zajął I miejsce w
PUCHARZE POLSKI JUNIORÓW I SE...

Read More

W dniu 29 kwietnia 2język migowy 1619014 roku w ramach innowacji pedagogicznej ,,Nie migaj się, ucz się języka migowego” spotkaliśmy się z Karoliną i Bartoszem, absolwentami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących w Katowicach. Podczas spotkania goście podzielili się z nami swoimi doświadczeniami, wiedzą w sprawach kontaktu i relacjami osób słyszących z niesłyszącymi. Mieliśmy też okazję nauczyć się kilku nowych słów i zwrotów w języku migowym.

Read More