Monthly Archives Kwiecień 2018

Uczniowie klasy III b z wizytą w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu

Wczesnym rankiem 15 lutego 2018 roku uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego wraz z opiekunami wyruszyli do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Siewierzu. Tego dnia  dzieci wzięły ze sobą maskotki oraz różne gadżety z wizerunkami kotów, ponieważ celem spotkania w bibliotece był udział w zajęciach zorganizowanych w związku ze Światowym Dniem Kota. Pani Jolanta Jakubczyk przygotowała dla dzieci wiele ciekawostek na temat tych zwierząt. Uczniowie słuchali wierszy, rozwiązywali krzyżówkę, ćwiczyli czytanie ze zrozumieniem oraz wykonywali kota z papieru.

Spotkanie uświadomiło dzieciom, że koty nie tylko mruczą i śpią, ale też pozostawiły swoje ślady w literaturze i języku.

Serdecznie dziękujemy Pani Joli Jakubczyk za zaprosz...

Read More

UCZYMY SIĘ DBAĆ O ZĘBY

W ostatnim tygodniu klasa II b przypominała sobie jak dbać o ciało? Wiemy, że należy ćwiczyć, pamiętać o codziennej kąpieli ale co z naszymi zębami? Na to właśnie pytanie odpowiedział nam pan doktor Grzegorz Przybyła, który jest nie tylko stomatologiem ale i tatą jednego z naszych klasowych przyjaciół. Pan doktor w bardzo obrazowy sposób wyjaśnił całej klasie skąd bierze się próchnica i w jaki sposób rozwija się w naszej jamie ustnej. Przypomniał czym żywią się bakterie i jak się rozmnażają w naszej buzi. Powtarzał nam jak ważna jest profilaktyka oraz codzienna higiena jamy ustnej. Pan Grzegorz podpowiedział nam w jaki sposób powinniśmy szczotkować zęby. Pokazał nam również wiele dodatkowych produktów, które wpływają korzystnie na nasze zęby...

Read More

Wycieczka do Czarodziejskiej Zagrody w Kuźnicy Starej

Znakomicie spędziliśmy czas lepiąc z gliny wybrane przez siebie przedmioty, czerpiąc papier z rozdrobnionej ligniny oraz tworząc świece z parafiny. Po zajęciach artystycznych na podwórku wspólnie wesoło bawiliśmy się oraz zjedliśmy ze smakiem upieczone kiełbaski.

 

 

Read More

WYCIECZKA PEŁNA WRAŻEŃ

W dniu 09.03.2018r. uczniowie klasy II „b” i II „a” wybrali się do Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu. Nasza przygoda jak zawsze zaczęła się pod Szkołą Podstawową nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu, gdzie z niecierpliwością wyczekiwaliśmy na godzinę 8.00. Podczas podróży autobusem cała klasa zastanawiała się co będzie na nas czekać na miejscu i czy aby kopalnia nie okaże się zbyt straszna i ciemna. Po przybyciu na miejsce Pan przewodnik podzielił nas na trzy grupy, każda oddział dostał inny kolor kasków oraz latarki, które okazały się bardzo przydatne w czasie naszej podróży. Na samym początku pan przewodnik przybliżył nam określenia jakie używa się w kopalni i wcale nie były one dla nas takie oczywiste...

Read More