Monthly Archives październik 2019

Akcja „BohaterOn, czyli włączamy historię”

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie o nazwie „BohaterOn”, czyli włącz historię, patronowanej przez Instytut Pamięci Narodowej i Muzeum Powstania Warszawskiego. Projekt łączy pokolenia, ma charakter edukacyjny, buduje wrażliwość społeczną
i krzewi postawy patriotyczne. W akcji wzięli udział wszyscy chętni uczniowie zachęcani przez nauczycieli historii oraz wychowawców.
Celem akcji jest zachowanie w pamięci i przybliżenie młodym ludziom wizerunków powstańców warszawskich, którzy poświęcili swoje marzenia, młodość, a nawet życie, walcząc
o wolność naszego kraju. Niektórzy z nich są jeszcze wśród nas, jednak pamięć o nich zanika...

Read More

Wizyta Pani od biologii

24 października odwiedziła nas Pani Katarzyna Nowak, która uczy biologii w naszej szkole. Pani Kasia mówiła o różnych komórkach. Pokazała nam, jak używać mikroskopu i co jest potrzebne, aby coś przez niego obejrzeć. Każdy z nas mógł obejrzeć pod mikroskopem komórkę ziemniaka. Bardzo podobała mi się ta lekcja, ponieważ była ciekawa i dużo nas nauczyła. Może kiedyś kupię sobie mikroskop.

Jakub Jamróz kl. III a

Read More

Wyjazd do Teatru Żelaznego w Katowicach

We wtorek 22 października 2019 r., razem z klasą III b, pojechaliśmy do Teatru Żelaznego w Katowicach na przedstawienie pt. ,,Pinokio”. Przedstawienie opisuje przygody chłopca z drewna o imieniu Pinokio, który został wystrugany przez stolarza Gepetto i ożywiony przez wróżkę. Uważam, że spektakl był fajny i bardzo mi się podobał. Chętnie wrócę do tego teatru na kolejny spektakl.

 

Daniel Piętka kl. III a

Read More

Bijemy rekord w udzielaniu pierwszej pomocy

Klasa III a brała udział w biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Wszyscy chętnie przystąpiliśmy do akcji. Dzięki temu przypomnieliśmy sobie jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Anna Adamczyk kl. III a

 

Read More

Sadzimy las

Wczoraj z moją klasą IIIa sadziliśmy drzewa. Każdy z nas przyniósł szyszkę lub żołędzie i doniczki z ziemią. Wyszliśmy na dwór, bo była bardzo ładna pogoda i świeciło słońce. Wsadziliśmy szyszki do doniczek i teraz czekamy, aż pojawią się pierwsze pędy. Jak zwykle pani Aneta robi nam zdjęcia, więc będziemy się z Wami dzielić naszymi spostrzeżeniami.

                                                                                                                              Nicola Krawczyk IIIa

Read More